چهارشنبه 21 آذر 1397 - 05 ربيع الثاني 1440 - 12 دسامبر 2018
   
 سایت های مرتبط
آمار سايت
امروز : 78
ديروز : 25
ماه : 681
خاطرات شهید رحمان اولاد برگزیده از کتاب آب و آتش

در سال 1363 وارد منطقه دوم دریایی بوشهر شدم و در ناوشکن نقدی به عنوان کاربر رادار مشغول انجام وظیفه شدم . علاوه بر گشت دریایی در خلیج فارس برای انجام ماموریت های ساحلی به سکوهای نفتی نوروز – ابوذر – نهر قاسمیه آبادان و فاو به صورت متناوب اعزام می شدم . در نهر قاسمیه آبادان ، نیروی دریایی ایستگاه رادار مستقر کرده بود و فاصله ما با نیروهای بعثی عراق بسیار نزدیک بود .

نیروی بعثی عراق مرتب با خمپاره ایستگاه مربوطه را مورد هدف قرار می داد . ولی به خواست خدا نمی توانست دقیق آن منطقه را شناسایی کند و در رسیدن به اهدافش ناکام می ماند . در طول ماموریتی که در آن منطقه بودم با شهید ناو استوار یکم رحمان اولاد که یکی از تکاوران غیور نیروی دریایی بود آشنا شدم . ایشان از نظر اخلاقی بسیار مهربان و مومن بود . اغلب در حال نماز و نیایش بود . چهره معنوی ایشان زبانزد خاص و عام بود . در تقسیم بندی جیره غذایی بسیار اهل قناعت بود . رحمان یک نیروی رزمی و ورزشکار بود که در اهمیت به نماز اول وقت در بین دیگران متمایز بود ، رفتارش درس بزرگی برای ما بود .
'گفتنی است ؛ شهید رحمان اولاد متولد سال 1343از شهرستان شبستر درتاریخ27 مهر 64 در آبادان به درجه رفیع شهادت نائل شدند. روحشان شاد.

نوشته شده در   يکشنبه 16 مهر 1391  ساعت  12   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شبستر
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
ممنون از اينكه تصاوير شهدا را در سايت قرار داديد
دوشنبه 29 آبان 1391 ساعت : 01:26:50 ب.ظ - ابوالفضل اولاد
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید